Кошик
45 відгуків
Новая возможность: Мгновенная рассрочку или оплата частями .Оплата частями
Центр коррекции и реабилитации слуха - Слух Центр
+380960987128
+380960987128
+380993229596

Для чого потрібні кохлеарні імпланти?

Для чого потрібні кохлеарні імпланти?

Для чого потрібні кохлеарні імпланти?

Що робити, коли слухові апарати вже безсилі? При глибокої втрати слуху допомагають кохлеарні імпланти.

Що потрібно про них знати? Розповідаємо.

Що таке "кохлеарний"?

Як відомо, у людини три відділи слухової системи. Це зовнішнє, середнє і внутрішнє вухо. Особливе місце серед них займає равлик - орган, що відповідає за передачу звукових хвиль до слухового нерву. Латинська назва равлики - cochlea ( "кохлео", звідси і термін "кохлеарний").

Равлик знаходиться у внутрішньому вусі. Уздовж основної мембрани равлики проходять волокна слухового нерва. На них перебувають слухові рецептори - волоскові клітини. Саме рецептори равлики перетворять механічні звукові коливання в електричні імпульси. У свою чергу, слуховий нерв (або преддверно-улітковий, як його називають фахівці) передає електричні сигнали далі - в мозок, де вони розпізнаються.

Що таке кохлеарна приглухуватість?

При захворюваннях равлики волоскові клітини можуть загинути. Причиною тому стають і важкі вірусні інфекції, і прийом токсичних ліків, і акустичні травми, і деякі вікові зміни. Виникають значні порушення слуху.

В медицині вони позначаються терміном "кохлеарна (сенсоневральна) туговухість". Людина перестає сприймати звуки, так як рецептори равлики не можуть перетворювати механічну енергію звуку в електричний імпульс.

Туговухість може розвиватися різко або поступово, бути сильною або слабкою. Іноді пошкодження равлики супроводжується майже повною втратою слуху, коли людина не чує звуків на відстані півметра. Таке порушення слуху оцінюється як IV ступінь приглухуватості. В особливо важких випадках пошкодження равлики призводить до повної глухоти.

Як працюють кохлеарні імпланти нового покоління?

Сучасний кохлеарний імплант - це унікальна медична розробка. Він приходити на допомогу при глухоті чи приглухуватості IV ступеня і служити заміною загиблих рецепторів равлики.

Імплант виконує ті ж функції, що і пошкоджені волоскові клітини - вловлює звук і перетворює його в електричні сигнали. Однак кохлеарний імплант не посилює звуки. Він передає сигнали на слуховий нерв у тому вигляді, як вони є.

При цьому передача електричних імпульсів стимулює нервові закінчення, що вельми важливо - адже якщо бездіяльності окремі гілочки слухового нерва "відвикають" від роботи.

Як виглядає кохлеарний імплант?

Система кохлеарної імплантації складається з двох компонентів. Це сам імплант і мовний процесор. У шкірного з цих електронних пристроїв є своя функція. Мовний процесор з допомогою мікрофона вловлює навколишні нас звуки: гудки автомобілів, голоси людей, гавкіт собак, шерех вітру в листі. Отриману інформацію процесор аналізує і перетворює. У вигляді радіохвиль кодована інформація передається на кохлеарний імплант, що складається з приймача / стимулятора і електродної решітки.

Приймач / стимулятор відповідно до своєї назви служити для прийому сигналів з мовного процесора і перетворення їх в електричні імпульси. Після цього перетворені звукові коливання передаються в слуховий нерв, минаючи пошкоджені волоскові клітини. Роль рецепторів виконує електродний решітка. Вона виглядає як найтонша нитка з платинових електродів, що виходить з приймача / стимулятора.

Кохлеарні імпланти мають мініатюрний розмір (кілька сантиметрів) і мінімальна вага (9-12 грамів). Імпланти безпечні для людського організму. Вони робляться з біологічно інертних матеріалів. Зокрема, корпусу кохлеарних імплантів часто робляться з титану. Що стосується мовних процесорів, вони можуть бути кишеньковими або завушні. І в тому, і в іншому випадку вони не доставляють носію незручностей.

В яких випадках кохлеарна імплантація необхідна?

При глибокої глухоти на обидва вухан. У медичних показниках це виражається так: середній поріг слухового сприйняття на частотах 0,5, 1 і 2 khz (діапазон, який відповідає за чіткість і розбірливість мови) становить понад 95 дБ (шум поїзда). Іншими словами, людина розрізняє тільки промислові шуми і голос, що переходити на крик.

Якщо слухові апарати не допомагають поліпшити сприйняття звуків протягом півроку і більше користування ними.

Якщо людина не розрізняє звуки тихіше 55 децибел в діапазоні 2-4 кГц (шум киплячого чайника за півметра від вухан) навіть при користуванні добре підібраним слуховим апаратів.

У яких випадках не можна проводити кохлеарну імплантацію

При повному або частковому (але значною) облітерації равлики. Облітерація - це процес зрощення порожнини, який може розвинутися при якоїсь хвороби, патології.

При розвитку осередкової патології в коркових або підкіркових структурах головного мозку

Якщо у хворого є ретрокохлеарних патологія, тобто ураження шляхів або центрів слуховий системи: пухлини слухового нерва або мостомозжечкового кута, ураження слухового нерва і ін.

Якщо результати промонторіального тесту негативні. Промонторіальний тест дозволяє дізнатися, чи може електрична стимуляція віклікаті у даного хворого слухові відчуття.

Якщо у хворого є важкі супутні захворювання (хронічна ниркова недостатність, декомпенсовані пороки серця і т. д.) - це може вплинути на хід самої операції;

Якщо у хворого немає бажання працювати з сурдопедагогом і розвивати слух.

Як проходити установка імплантів?

Установка кохлеарних імплантів проходити в кілька етапів. Перший - це вже згадане нами обстеження. Потім під загальною анестезією проводитися сама операція.

Імплант розміщують в завушній області, а електродний грати вводять в равлика. На відновлення після операції відводиться місяць. В цей час організм адаптується до імпланти.

Через місяць проводитися підключення імпланту до мовного процесору і його налаштування. Далі починається складний і тонкий процес відновлення слуху.

Фахівці виділяють дві групи хворих, у яких відновлення слуху відбуватиметься найуспішніше. Це дорослі з постлінгвальной глухотою і діти з долінгвальной глухотою. Постлінгвальная глухота - стан, коли людина втратила слух вже після оволодіння мовою. Таким людям потрібно вчитися як би заново розуміти мову і чути звуки. Але завдяки тому, що вони вже знайомі зі світом звуків і можуть в ньому орієнтуватися, процес навчання проходити швидко і ефективно.

Долінгвальная глухота позначає, що людина втратила слух ще до того, як у нього сформувалася мова. У цьому випадку доводитися розвивати з чистого аркуша і зовнішню, і внутрішню мова. Альо навчання таких пацієнтів дуже схоже на навчання дітей з нормальним слухом, які тільки вчаться говорити.